Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Prospekt informacyjny - jakie dane można w nim znaleźć?

Prospekt informacyjny - jakie dane można w nim znaleźć?

  1. Jakie istotne informacje dla potencjalnego nabywcy mieszkania zawiera podrozdział III Prospektu informacyjnego?

Znajdują się tutaj dane dotyczące samej nieruchomości, na której ma zostać wybudowany budynek ( czyli adres i nr działki oraz numer księgi wieczystej) oraz całego przedsięwzięcia deweloperskiego. Powinien się tu także znaleźć opis aktualnych obciążeń hipotecznych nieruchomości (związanych np. z kredytem na budowę), ale również informacje na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla sąsiednich działek. Dla nabywcy istotne są informacje dotyczące inwestycji przewidzianych w promieniu 1km od nieruchomości, w której planujemy zakupić mieszkanie. Przykładowo możemy się z nich dowiedzieć o budowie drogi szybkiego ruchu, czy też zakładu zajmującego się działalnością uciążliwą (np. spalarni śmieci).

  1. Co znajduje się w drugiej, indywidulanej części prospektu informacyjnego?

Druga część Prospektu to część indywidualna, w której deweloper podaje cenę mieszkania, garażu i innych powierzchni. Opisywany jest również sam budynek poprzez m.in.: liczbę kondygnacji, technologię wykonania i standard prac wykończeniowych. Poznamy także usytuowanie lokalu w budynku, określenie powierzchni oraz układ pomieszczeń.
W siedzibie rzetelnego dewelopera osoba zainteresowana zawarciem umowy deweloperskiej może zapoznać się aktualnym stanem księgi wieczystej, kopią pozwolenia na budowę oraz projektem architektoniczno-budowlanym, jak również sprawozdaniem finansowym za ostatnie dwa lata.

W Prospekcie podany jest numer księgi wieczystej nieruchomości. To bardzo ważna informacja . Obecnie w podsystemie na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości samodzielnie można sprawdzić aktualny stan wpisów księgi. Wystarczy znać jej numer. Zgodnie z zapisami nowej ustawy w biurze dewelopera powinien być dostęp do aktualnej księgi wieczystej, co można zapewnić udostępniając stanowisko komputerowe z łączem internetowym dla klientów.
Pamiętajmy! Przebrnięcie przez Prospekt informacyjny wymaga czasu. Osoba, która zetknie się z tym dokumentem może być przytłoczona ilością informacji i liczbą szczegółów w nim podawanych. Dlatego zawsze warto dopytać o szczegóły doradcę klienta w biurze sprzedaży.

Oferta dla ciebie

Dowiedz się więcej na temat oferty Green House Development.
Bądź na bieżąco z promocjami!

* - required
site regulations
Regulamin serwisu
* - pola wymagane