Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Eine schlüsselfertige Wohnung – wann lohnt sich eine Entscheidung?

Eine schlüsselfertige Wohnung – wann lohnt sich eine Entscheidung?

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, masz do wyboru dwie możliwości. Jedną z nich jest zakup lokalu w stanie deweloperskim; to, jak będzie wyglądał taki lokal, w dużej mierze zależy od dewelopera, a szczegółowe warunki znajdują się zawsze w umowie sprzedaży. Najczęściej, gdy odbierzesz mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim, zastaniesz wnętrze w stanie surowym, gotowe do wykończenia – czyli ocieplone, z oknami i drzwiami zewnętrznymi, przygotowanymi do malowania ścianami, wylewką podłogową, instalacjami (m.in. wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi) czy grzejnikami.

Druga możliwość – obok wyboru lokalu w stanie deweloperskim – to wybór mieszkania z wykończeniem pod klucz. Poznaj wszystkie zalety tej opcji.

Mieszkanie z wykończeniem pod klucz – co to znaczy?

Lokal wykończony pod klucz jest praktycznie gotowy do zamieszkania, a więc jest dużo bardziej przygotowany do codziennego użytkowania niż lokal w stanie deweloperskim. Przede wszystkim, wybierając tę pierwszą opcję, możemy liczyć na urządzoną kuchnię i łazienkę z zamontowaną armaturą, odpada więc konieczność aranżowania tych pomieszczeń od zera. W standardzie otrzymujemy pomalowane ściany i pokryte płytkami czy panelami podłogi. W pokojach wstawione są drzwi wewnętrzne. W takiej sytuacji pozostaje właściwie tylko zakup mebli.

Choć to rozwiązanie wydaje się bardzo wygodne, w Polsce nadal mało osób z niego korzysta. Mimo że ma wiele zalet, nie jest jeszcze zbyt popularne, a apartamenty czy domy w stanie deweloperskim są nadal dużo powszechniejszym wyborem niż z wykończeniem pod klucz.

Co zrobić, by kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Na samym początku deweloper informuje klientów o tym, jakie są standardy wykończenia wnętrz, a także podaje orientacyjne koszty. Jeśli klient, który kupuje apartament czy dom, jest zainteresowany ofertą wykończenia pod klucz, ustala z osobą odpowiedzialną za aranżację lokalu wszelkie szczegóły, a następnie otrzymuje konkretną, indywidualną wycenę. To moment, w którym trzeba podjąć ostateczną decyzję. Jeśli podana oferta odpowiada klientowi, podpisuje on umowę, w której zawarta jest między innymi informacja o standardzie wykończenia, kosztach całkowitych oraz terminie wykonania. Najczęściej na tym etapie niezbędne jest wpłacenie zaliczki.

Zalety mieszkania z wykończeniem pod klucz

Kupno mieszkania z wykończeniem pod klucz ma wiele plusów, choć – oczywiście – jak każda inna rzecz ma również wady. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje kupujący oraz jakim budżetem dysponuje.

Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję?

Jeden kredyt na dwie usługi

Decydując się na takie rozwiązanie, jak zakup mieszkania z wykończeniem pod klucz, wystarczy wziąć jeden kredyt zarówno na sfinansowanie zakupu lokalu, jak i jego wykończenie. Taki wariant jest, po pierwsze: prostszy, bo wiąże się z mniejszą papierologią, a po drugie: tańszy i łatwiejszy w realizacji. Koszty dwóch osobnych kredytów mogą być wysokie, a bank może przecież nie być chętny do udzielenia kolejnej pożyczki na dość wysoką sumę.

Porady specjalisty w cenie wykończenia lokalu

Przed otrzymaniem ostatecznego kosztorysu i podpisaniem umowy można porozmawiać z osobą odpowiedzialną za wykończenie pod klucz apartamentów i domów oferowanych przez dewelopera. Można z nią ustalić różne szczegóły, a także uzyskać poradę dotyczącą standardu wykończenia i różnych opcji aranżacyjnych. Urządzając i wykańczając mieszkanie samodzielnie, często zdajemy się sami na siebie i nie korzystamy z pomocy architekta wnętrz, a wybierając mieszkanie pod klucz, mamy takie wsparcie niejako w cenie.

Mieszkanie z wykończeniem pod klucz to oszczędność czasu

Jeśli decydujemy się na mieszkanie z wykończeniem pod klucz, oszczędzamy sporo czasu. Przede wszystkim cały proces przeprowadzany jest całkiem sprawnie, dzięki temu na odbiór wykończonego apartamentu nie trzeba czekać wiele dłużej niż na odbiór mieszkania w stanie deweloperskim. Zazwyczaj takie rozwiązanie pozwala na szybsze wykończenie lokalu i zamieszkanie w nim, niż gdy robimy to samodzielnie. Ponadto oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na znalezienie odpowiedniej ekipy budowlano-remontowej, nie marnujemy cennych godzin na poszukiwanie materiałów budowlanych i porównywanie ich cen – co jest cenne szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy ceny materiałów potrzebnych do budowy czy aranżacji domu lub mieszkania potrafią kosztować naprawdę zawrotne sumy, a ich dostępność jest dużo mniejsza niż kiedyś. I, co dla wielu osób może być największym argumentem przemawiającym za mieszkaniem z wykończeniem pod klucz, nie musimy osobiście pilnować fachowców podczas ich pracy.

Taki wybór to oszczędność pieniędzy

Choć, oczywiście, za mieszkanie z wykończeniem pod klucz zapłacimy więcej niż za mieszkanie w stanie deweloperskim, to i tak jest to spora oszczędność pieniędzy. Wszystko dlatego, że deweloperzy często mają wynegocjowane dużo lepsze warunki finansowe na zakup materiałów budowlanych czy usługi ekip wykończeniowych. A to przy tak wysokich obecnie cenach jest naprawdę niepodważalna zaleta.

Kiedy wybrać na mieszkanie z wykończeniem pod klucz?

Zdecydowanie warto rozważyć taką ofertę zamiast kupować lokal w stanie deweloperskim w sytuacji, gdy możemy mieć problem z uzyskaniem drugiego kredytu na wykończenie, zaaranżowanie i umeblowanie wnętrza. Albo gdy ten kredyt bez problemu dostaniemy, jednak wolimy uprościć sobie życie, zamiast mnożyć formalności i koszty. To też świetny wybór, jeśli zależy nam na czasie oraz na tym, by nie musieć osobiście angażować się w poszukiwania fachowców do pracy czy porównywanie cen materiałów budowlanych, by kupić je za rozsądną kwotę. Zakup apartamentu z wykończeniem pod klucz pozwoli na szybki odbiór lokalu praktycznie gotowego do tego, by w nim zamieszkać – co jest cenne, jeśli ktoś na przykład wynajmuje inne mieszkanie i chce jak najszybciej pozbyć się tego (niemałego przecież) kosztu.

Czy mieszkanie z wykończeniem pod klucz ma wady?

Oczywiście, jak wszystko nie jest to rozwiązanie idealne, jednak ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Taki wybór może być jednak problematyczny dla osób, które mają bardzo konkretne oczekiwania wobec tego, jak ma wyglądać ich wymarzone M. Oferta standardów wykończenia czy materiałów zazwyczaj jest ograniczona do kilku propozycji. Personalizacja projektu znacznie odbiegającego od standardów przyjętych przez dewelopera może być bardziej kosztowna – jednak niekoniecznie musi to oznaczać, że nieopłacalna.

Mieszkania Warszawa Wilanów – rynek pierwotny

Jeśli szukasz idealnego apartamentu z rynku pierwotnego, przedstawiamy Wilanów Garden – nowoczesne, eleganckie, a jednocześnie kameralne osiedle w najbardziej malowniczej części Wilanowa. Wybudowane tu apartamenty mają komfortowe metraże (od 35 do 75 metrów kwadratowych) i znajdują się w dobrze skomunikowanym, dogodnym miejscu. Tworząc tę inwestycję, połączyliśmy to, co w tej dzielnicy najlepsze – prestiż lokalizacji, potencjał dzielnicy oraz zielone i bezpieczny otoczenie – by stworzyć przestrzeń mieszkalną przyjazną zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi.

Dowiedz się więcej o naszej inwestycji i wybierz mieszkania z rynku pierwotnego w malowniczej dzielnicy Wilanów.

Oferta dla ciebie

Dowiedz się więcej na temat oferty Green House Development.
Bądź na bieżąco z promocjami!

* - Pflichtfeld
site regulations
Regulamin serwisu
* - pola wymagane